אוצר קטן, ספרים שאוהבים היא הוצאת ספרים קטנה ומיוחדת שמתמקדת בחשיבה חיובית ובהעצמת ילדים.

החזון שלנו הוא להעביר בכל דרך אפשרית את המסר, שהבחירה נמצאת בידיים שלנו: להודות, להעז, להעריך את ה"יש".

אנחנו מאמינים בכוחה של המלה הכתובה ובתבונתם וסקרנותם הטבעית והכנה של הילדים - ובטוחים שדרכם נוכל לעודד חברה מקבלת ופתוחה.

מי אנחנו?

נעים להכיר, אני ענת ג'ורג'י, אמא לילד בן עשר, עיתונאית ותיקה ב-TheMarker, ועורכת מאז 2007 את המוסף השבועי של העיתון.

 

לפני עשר שנים, כמעט במקרה, הוצאתי את ספר הילדים הראשון שלי, אוצר קטן, והתאהבתי. מאז כתבתי והוצאתי לאור עוד ארבעה ספרי ילדים, ובימים אלה ממש אני כותבת ספר חדש.

הספרים נמכרו עד כה באלפי עותקים - וזוכים לתגובות חמות ונלהבות של ילדים והורים.

הספרים שלנו

הסדרה הראשונה, "אוצר קטן", מיועדת לקטנטנים, כוללת ארבעה ספרים ומעבירה את המסר שכל משפחה טובה בדרכה - ללא קשר להרכבה - בזכות האהבה, הדאגה ותחושת השייכות. 

הסדרה חדשה, "רגע מהחיים", מיועדת לילדים שמתחילים להתבגר, ועוסקת בדיוק בנושאים שמעסיקים אותם: לחץ חברתי, חרמות, חברויות, סודות ועוד ועוד. הסדרה מבוססת על סיפורים אמיתיים, ונועדה להעצים את הילדים, לעודד אותם לקחת אחריות ולאפשר להם להתמקם אחרת מול הקושי שלהם ושל חבריהם.

כמעט בכל הספרים מופיעה הקדמה מעשירה המותאמת לנושא של הספר, שכתב הפסיכולוג הקליני ניצן בן חורין, מומחה בטיפול בילדים שמלווה את כתיבת הספרים. 

את ארבעת ספרי "אוצר קטן", איירה שחר לבוביץ, מאיירת במגזינים וספרי ילדים, בוגרת "בצלאל" ואמא לשני ילדים.

הסדרה נערכה ספרותית על ידי ענת טואג.

את הספר הראשון בסדרת רגע מהחיים, שכולל שני סיפורים ושני שערים, אייר מורן ברק, מאייר בעיתונים, מגזינים וספרי ילדים.

הסדרה נערכה ספרותית על ידי אורית צמח.

מעבירים את זה הלאה..

כדי להעביר את המסרים, לעודד את הילדים לחשוב וליצור, יצרנו פעילויות ייחודיות, מותאמות גיל: אחת, עם הספר "המשפחות של שושו", שמועברת בגני ילדים ובכיתות נמוכות, ושנייה עם הספר "נגה ומסיבת הפיג'מות הסודית", שמיועדת לתלמידי כיתות ג-ו. הפעילויות נבנו אחרי מחשבה רבה ומאפשרות לילדים לקחת בהן חלק פעיל -וליהנות.