יוצאת לדייטים. מתי ואיך לשתף את הילד שלי?

אני יוצאת לדייטים בתקווה למצוא בן זוג. עד כמה אני אמורה לשתף בזה את ביתי בת השש?

בישראל אחוז גבוה של זוגות שהתגרשו. חלקם הגדול מחפש זוגיות חדשה באמצעים שונים ומגוונים. לחלקם הגדול יש גם ילדים מנישואיהם הראשונים. הקדמה זו מתייחסת באופן כללי לשאלת שיתוף הילדים בתהליך חיפוש זוגיות חדשה ובהמשך אתייחס לסוגיה בהיבט האם היחידנית.

כשמדובר בזוגות גרושים הרי הסוגיה של חיפוש ומציאת בן זוג חדש הינה מורכבת ביותר עבור הילדים. אצל חלקם היא מתערבת, וכאשר נמצא בן זוג חדש, אף הורסת את הפנטזיה שיום אחד ההורים יחזרו להיות זוג והמשפחה תתאחד מחדש. במקרים אחרים כאשר לילדים הזדהות חזקה עם ההורה וצרכיו עשוי להיווצר מקרה הפוך בו הילד מקווה שההורה ימצא זוגיות ואושר מחדש ואז הוא הופך שותף לאכזבות ומפחי הנפש האפשריים בתהליך. יש כמובן וריאציות שונות ורבות ביותר על נושא זה.

בכל מקרה, מומלץ לא לשתף את הילדים, או לשתף חלקית בהתאם לגילם, בתהליך החיפוש שלעיתים קרובות כולל דייט אחד או מספר דייטים המסתיימים ללא תוצאות. שיתופם יתאפשר רק כאשר ברור כי התהליך עבר את שלב הדייטים והוא מוגדר אצל בני הזוג כזוגיות לכל דבר. גם אז יש מקום להמתין זמן מה עד שתחושת הביטחון בזוגיות תוכל לעבור גם אל הילדים כאשר משתפים אותם.

כשמדובר באם יחידנית הרי מבחינות רבות המצב שונה. ההתנגדות הנובעת מהפרעה לקשר הקודם אינה קיימת, והילד או הילדים עשויים להיות שותפים לרצון כי תיכנס דמות גברית לחייהם. מעין אבא שחסרונו אמנם משתנה ממשפחה למשפחה, אך הופך יותר ברור עם גדילתם של הילדים. כאן שיתוף מוקדם יכול לפרנס את הפנטזיה כי הקשר יצליח ואולי "אימא תביא לי אבא חדש". נראה לכן כי גם במקרה זה יש מקום להמתין להיווצרות קשר שעומד בתהפוכות החודשים הראשונים כך שתחושת הביטחון בזוגיות תוכל להיות משותפת ומועברת לילדים עצמם.

Featured Posts
בקרוב יהיו כאן פוסטים ששווה לחכות להם!
שווה להמשיך ולעקוב...
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
כל הזכויות שמורות לענת ג'ורג'י©